REPRÆSENTANTSKABET ER NRGi A.M.B.A.´S ØVERSTE MYNDIGHED

REPRÆSENTANTSKAB

NRGi er et andelsselskab, og andelshaverne er alle, der er tilsluttet elnettet og har en el-måler fra selskabet. Disse andelshavere vælger et repræsentantskab, der er NRGi a.m.b.a.’s øverste myndighed.

Repræsentantskabet har bl.a. til opgave at vælge medlemmerne til selskabets bestyrelse.

Valg til repræsentantskabet

Forsyningsområdet er opdelt i en række valgdistrikter. Valgperioden er fire år, og inden 1. november det pågældende år skal andelshavere underrettes ved annoncering i dagspressen. Der gennemføres valg i valgdistrikterne således, at ¼ af repræsentanterne er på valg hvert år. Afstemningen er skriftlig. Hver andelshaver har én stemme pr. installation, dog med den begrænsning, at en andelshaver højst kan afgive tre stemmer ved valg i et valgdistrikt.

Forslag til valg af repræsentanter skal ifølge vedtægterne være selskabet i hænde senest den 1. december i pågældende valgperiode. Valget skal ifølge vedtægterne afholdes inden udgangen af februar måned i gældende valgår.

Læs mere på www.nrgi-valg.dk

Det nuværende repræsentantskab

Repræsentantskabshæfte
Distrikt A (Grenaa/Anholt)
Aage Højbjerg

Aage Højbjerg

Skovhegnet 9

8500 Grenaa

86 32 41 42

23 96 16 04

hojbjerg@post6.tele.dk
Knud Saaby

Knud Saaby

Liljebakken 7

8500 Grenaa

86 32 29 20

g.k.saaby@gmail.com
Lars Møller

Lars Møller

Djursgade 26

8500 Grenaa

60 75 10 90

86 32 35 49

lam@norddjurs.dk
Lars Ry Jørgensen

Lars Ry Jørgensen

Åparken 37

8500 Grenaa

86 32 67 09

larsryj@gmail.com
Lars Østergaard

Lars Østergaard

Skovsvinget 22

8500 Grenaa

20 29 29 25

larsoe@stofanet.dk
Distrikt B (Norddjursland)
Jens Peter Jellesen

Jens Peter Jellesen

Mastrupvej 4

8500 Grenaa

86 38 77 77

40 45 51 78

jens.p.jellesen@gmail.com
Lars Kofoed

Lars Kofoed

Gl. Rimsøvej 41

8585 Glesborg

20 88 77 09

lark@nrdn.dk
Sigrid Bluhme

Sigrid Bluhme

Skindbjergvej 45

8500 Grenaa

86 38 74 73

sigrid.bluhme@gmail.com
Distrikt C (Ebeltoft m.m.)
Jan Baarup Jensen

Jan Baarup Jensen

Skansebakken 5

8400 Ebeltoft

86 34 25 60

janbaarup@privat.dk
Niels Hammer

Niels Hammer

Boeslumvej 21A

8400 Ebeltoft

40126569

niels.Hammer@skolekom.dk
Ole Bjerregaard

Ole Bjerregaard

Mosesvinget 4

8400 Ebeltoft

86 34 39 50

61 10 48 23

olebjerregaard@hotmail.dk
Sven Arne Vallentin

Sven Arne Vallentin

Bækhøjen 3

8400 Ebeltoft

86 34 10 19

vallentin@privat.dk
Distrikt D (Mols)
Anita Søholm

Anita Søholm

Skovgårdevej 31

8420 Knebel

24265174

anitas@mailme.dk
Jens Arne Sørensen

Jens Arne Sørensen

Stabelbjergvej 2

8420 Knebel

86 35 16 50

jas@newmail.dk
Lars Telling Dennig

Lars Telling Dennig

Bygaden 32, Fejrup

8420 Knebel

20951200

info@wrapfilm.dk
Michael Munch-Hansen

Michael Munch-Hansen

Særbækvej 5

8420 Knebel

26361863

michael.munchhansen@gmail.com
Distrikt E (Midtdjursland)
Christine Viemose

Christine Viemose

Glentehøj 20

8410 Rønde

86 26 36 14

23 42 16 76

christine@kalovigcenter.dk
Geert Hallberg

Geert Hallberg

Baunevænget 41

8410 Rønde

20 10 07 99

geert@h41.dk
Kim Lykke Jensen

Kim Lykke Jensen

Lyngbakken 14

8544 Mørke

22663823

tekstogbillede@yahoo.dk
Lars Simonsen

Lars Simonsen

Stationsvej 27, Thorsager

8410 Rønde

40279035

ls@scanpan.dk
Peter Krogh-Meyer

Peter Krogh-Meyer

Smouenvej 13

8410 Rønde

87 11 41 47

krog-meyer@privat.dk
Distrikt F (Elsted m.m.)
Bo Gustafsson

Bo Gustafsson

Elsted Byvej 26

8520 Lystrup

30 82 38 23

bg@gryskaer.dk
Frank Helbo

Frank Helbo

Rugmarken 22

8520 lystrup

frankhelbo@gmail.com
Hans Schiøtt

Hans Schiøtt

Stokbrovej 3, Elev

8520 Lystrup

21 28 04 03

schiott@fiber.dk
Lone Norlander Smith

Lone Norlander Smith

Blåbærhaven 7,

8520 Lystrup

lone.norlander@gmail.com
Thomas Storm

Thomas Storm

Ravskærvej 65, Søften

8382 Hinnerup

21417520

thst@favrskov.dk
Distrikt G (Samsø/Tunø)
Brian Kjær

Brian Kjær

Nørreskiftevej 42

8305 Samsø

20470187

samso_elektr@yahoo.dk
Jens J. Øster-Mortensen

Jens J. Øster-Mortensen

Nørreskiftevej 9

8305 Samsø

86 59 00 02

jensoster@samso.com
Distrikt H (Århus City/Havnen)
Inger Margrethe Jensen

Inger Margrethe Jensen

Blegdammen 5, III

8000 Aahus C

86 19 42 72

28 51 32 72

friis_jensen@oncable.dk
Mette Raaschou

Mette Raaschou

Klosterport 4 E 1

8000 Aarhus C

36986131

mr@ve.dk
Mette Winther Nielsen

Mette Winther Nielsen

Sct. Clemens Torv 17, 1/Flyttet 2017 til De Mezas Vej 1-3 (Distrikt I)

8000 Aahus C

40 92 55 84

mwn@merkur.dk
Tage Bojsen-Møller

Tage Bojsen-Møller

Valgt: Nordalin Samoavej 1 Aarhus C, Bopæl: Borumvej 90 8381 Tilst

8381 Tilst

86 24 26 50

t.bojsen.moller@gmail.com
Distrikt I (Frederiksbjerg)
Bent Tommy Nielsen

Bent Tommy Nielsen

Strandparken 27, 2. tv.

8000 Aarhus C

86 18 88 75

benttommynielsen@gmail.com
Hans Pedersen

Hans Pedersen

Skt. Pauls Gade 40A, st. tv. , 8000 Aarhus C

86 19 24 14

51 92 24 14

agent.green@stofanet.dk
Jens Myrup Pedersen

Jens Myrup Pedersen

Brammersgade 60, 2. , 8000 Aarhus C

86 18 01 58

30 25 67 89

jens@es.aau.dk
Vibeke Sandø

Vibeke Sandø

Fredericiagade 33, 8000 Aarhus C

sando@netbruger.dk
Distrikt J (Vesterbro m.m.)
Anne Stine Jørck

Anne Stine Jørck

Ringkøbingvej 30, 3.tv. / Pr. 1/2 2017 Willemoesgade 30. st

8000 Aarhus C / 8200 Aarhus N

20 34 66 61

stineyork@gmail.com
Finn Arler

Finn Arler

Aarestrupsvej 9

8000 Aarhus C

86 19 14 92

f.arler@mail.dk
Martin Skov Petersen

Martin Skov Petersen

Langelandsgade 112 st,

8000 Aarhus C

rosatoakatrine@ofir.dk/ msp@horsenshfogvuc.dk
Niels Korfits Møller

Niels Korfits Møller

Chr. Richardts Vej 1, 8000 Aarhus C

29 80 25 22

86 19 22 54

lenim@stofanet.dk
Ole Bøgh Vinther

Ole Bøgh Vinther

F.G.E. Rostrups Vej 16

8000 Aarhus C

25152325

olebvinther@gmail.com
Distrikt K (Trøjborg/Vesterbro)
Elsebeth Terkelsen

Elsebeth Terkelsen

Norsgade 17

8000 Aarhus C

86 76 09 03

27 57 19 55

eterkelsen@eterkelsen.dk
Inger Marie Just

Inger Marie Just

Valgt: Tordenskjoldsgade 63 / Bopæl: Østergaardstoften 19

8200 Aarhus N / 8530 Hjortshøj

86 10 38 50

30 52 75 11

ingermariejust@outlook.dk
Jesper Stadil Kjær

Jesper Stadil Kjær

Niels Juels Gade 17, 5. sal, 8200 Aarhus N

86 16 13 56

30 33 73 56

jesper@youmail.dk
Solveig Munk

Solveig Munk

Mejlgade 91, 1. th.

8000 Aarhus C

86 12 87 47

solveigmunk@gmail.com
Tine Kanne Sørensme

Tine Kanne Sørensme

Dr. Margrethes vej 4 A 1.

8200 Aarhus N

28740392

tine@t-kanne.dk
Distrikt L (Vejlby/Risskov)
Andreas Hommelhoff

Andreas Hommelhoff

Kastanievej 33

8260 Viby J

60771331

dreas84@outlook.com
Jesper Steppat

Jesper Steppat

Bækkelundsvej 2.1-12

8240 Risskov

jespersteppat@yahoo.dk
Jonas Dahl

Jonas Dahl

Avnbølvej 9

8240 Risskov

61 62 46 15

jonas.dahl@ft.dk
Susanne Vangsgård

Susanne Vangsgård

Byløkken 50

8240 Risskov

86 21 11 56

sv@danva.dk
Viggo Jonasen

Viggo Jonasen

Hørgaardsvej 18

8240 Risskov

86 17 49 57

viggojonasen@gmail.com
Distrikt M (Christiansbjerg)
Britta Kirdan

Britta Kirdan

Skelagervej 282

8200 Aarhus N

86 10 96 52

22 30 59 05

bkirdan@gmail.com
Eva Ryberg

Eva Ryberg

Valgt: Kantorparken 2-8 / Bopæl: Brunhøj 122

8240 Risskov / 8362 Hørning

72 20 13 21

51 94 86 74

eva@evaryberg.dk
Jytte Poulsen

Jytte Poulsen

Skovfaldet 2 1.tv

8200 Aarhus N

74 72 33 48

21 63 65 68

jytte.nrgi@gmail.com
Steffen Damborg

Steffen Damborg

Havtornvej 27

8200 Aarhus N

damborgsteffen@gmail.com
Ulrich Zickert

Ulrich Zickert

Langelandsgade 217, 2 tv.

8200 Aarhus N

28 90 83 91

ulrichzickert@gmail.com
Distrikt N (Hasle/Skejby m.m.)
Ivar Nedergaard

Ivar Nedergaard

Septembervej 8,

8210 Aarhus V

ivar.nedergaard@email.dk
Kresten Kjær Sørensen

Kresten Kjær Sørensen

Runestenen 12

8210 Aarhus V

mail@krestenkjaer.dk
Michael Sloth

Michael Sloth

Klokkerbakken 52

8210 Aarhus V

Michaelslot@gmail.com
Rie Øhlenschlæger

Rie Øhlenschlæger

Haslehøjvej 21

8210 Aarhus V

29 46 09 43

rie@aplusb.dk
Svenning B. Madsen

Svenning B. Madsen

Ekkodalen 16, st.th.

8210 Aarhus V

70 23 42 34

svenning@svenning.dk
Distrikt O (Åby/Åbyhøj/Gjellerup)
Finn Nielsen

Finn Nielsen

Arnegårdsvej 38

8230 Åbyhøj

21 76 65 11

finn8230@gmail.com
Hans-Jørgen Jensen

Hans-Jørgen Jensen

Ydunsvej 28

8230 Åbyhøj

86 15 00 73

jensen-wettlaufer@stofanet.dk
Ole Ingermann Nielsen

Ole Ingermann Nielsen

Tousvej 116

8230 Åbyhøj

86 15 08 58

40 30 42 43

oin@mail.com
Distrikt P (Viby/Marselis)
Elenore Margretha Sorine Petersen

Elenore Margretha Sorine Petersen

Valgt: Skovlunden 13 / Bopæl: Byagervej 97D

8000 Aarhus C / 8330 Beder

28937640

cnpetersen13@hotmail.com
Charlotte Elling

Charlotte Elling

Hans Schourups Gade 10

8000 Aarhus C

lotte.elling@hotmail.com
Martin Mathias Christensen

Martin Mathias Christensen

Stadion Allé 48, 2. th., 8000 Aarhus C

23 45 11 43

98 99 00 00

mmckkj@gmail.com
Distrikt Q (Skødstrup/Hjortshøj/Egå)
Christel Ebsen

Christel Ebsen

Hedevangsvej 3

8250 Egå

86 22 61 56

24 62 60 28

ce@cebyfornyelse.dk
Ina Marie Graneberg

Ina Marie Graneberg

Hjortshøj Møllevej 164

8530 Hjortshøj

86 38 76 33

30 29 76 33

inagraneberg@gmail.com
Marie Ambrosius

Marie Ambrosius

Gammel Kirkevej 26

8530 Hjortshøj

40 62 45 07

marie@ambrosius.dk
Søren Egge Rasmussen

Søren Egge Rasmussen

Hjortshøj Møllevej 162, 8530 Hjortshøj

86 74 22 90

22 15 64 62

soren.egge.rasmussen@ft.dk
Thomas Appel Hansen

Thomas Appel Hansen

Søtoften 42

8250 Egå

86 22 42 21

25 59 40 03

thomas.appel@beumergroup.com
Distrikt R (Dagnæs-Tyrsted-Glud-Snaptun)
Mia Schak Hay Pedersen

Mia Schak Hay Pedersen

Østre Kirkevej 4

7130 Juelsminde

61 78 77 01

miaschak@hotmail.com
Birgitte Krusell

Birgitte Krusell

Ternevangen 6, Snaptun

7130 Juelsminde

29 13 99 79

birgitte.krusell@gmail.com
Anders Linneberg

Anders Linneberg

Safirvej 10

8700 Horsens

60 45 04 86

a_linneberg@hotmail.com
Ole Maigaard Kristensen

Ole Maigaard Kristensen

Violvej 16

8700 Horsens

82 43 85 63

60 64 93 94

olemaigaard@gmail.com
Distrikt S (Horsens City)
Jette Nymand

Jette Nymand

Valgt: Nørregade 16 / Bopæl: Ørnstrupvej 66

8700 Horsens

jettenymand@hotmail.com
Elizabeth Denard

Elizabeth Denard

Gerdorfsgade 14, 2 sal

8700 Horsens

28 11 99 61

lizzydenard@hotmail.com
Per Løkken

Per Løkken

Gasvej 13, 1.

8700 Horsens

per@lokken-consult.dk
Find Gravesen

Find Gravesen

Søndergade 27, 3. sal tv.

8700 Horsens

findfindgravesen@gmail.com
Distrikt T (Horsens Nord/Øst – Endelave)
Assia Zouaoui

Assia Zouaoui

Carit Etlars Vej 20

8700 Horsens

53 65 77 90

assia@mailme.dk
Jonas Bernt Kramer

Jonas Bernt Kramer

Dannebrogsgade 4

8700 Horsens

51 68 13 95

30 37 56 60

jonaskramer@hotmail.com
Lone Bach

Lone Bach

Frydsvej 2

8700 Horsens

61 77 19 51

lone_bach@hotmail.com
Distrikt U (Horsens Syd-Torsted-Hatting)
Hanne Møller

Hanne Møller

Skolesvinget 25A, Torsted

8700 Horsens

hannemoeller@live.dk
Jens Quorning

Jens Quorning

Stampemøllevej 15, Hatting, 8700 Horsens

28 74 50 55

jensquorning@gmail.com
Lis Emborg

Lis Emborg

Klarinetvej 11, 8700 Horsens

75 64 75 75

21 77 68 75

hemborg@profibermail.dk
Per Svendsen

Per Svendsen

Overmarksvej 8

8700 Horsens

20 66 31 15

Svendsenper23@gmail.com
Søren B. Poulsen

Søren B. Poulsen

Thors Top 1

8700 Horsens

6179 6379 (hverdage efter kl. 16.30)

sbpoulsen@hotmail.com
Distrikt V (Vejle)
Søren Skjærbæk

Søren Skjærbæk

Stærmosevej 12

7120 Vejle Ø

26 22 34 64

saxoadv@gmail.com
Ove Juul

Ove Juul

Bredballe Byvej 3

7120 Vejle Ø

75 81 52 16

erna.ove.juul@ojuul.dk
Distrikt X (Juelsminde – Hornsyld – Stenderup)
Arild Pedersen

Arild Pedersen

Barrit Langgade 102

7150 Barrit

75 69 10 10

hjemme@ap-maskinfabrik.dk
Ebbe Lohmann Madsen

Ebbe Lohmann Madsen

Buen 2

8783 Hornsyld

75 68 14 68

25 30 14 68

lohmann.e@gmail.com
Jens Bak-Andersen

Jens Bak-Andersen

Vandmøllevej 2

7140 Stouby

75 89 72 72

bakand@post12.tele.dk
Preben Straarup

Preben Straarup

Fyrrelunden 3

7130 Juelsminde

99 55 23 87

preben.straarup@gmail.com
Distrikt Z (Hedensted-Løsning-Daugaard)
Birger Hansen

Birger Hansen

Bøgballevej 19

8723 Løsning

21 45 63 40

bh@complete1.dk
Gunnar Hansen

Gunnar Hansen

Frederiksbergvej 21

8723 Løsning

75 65 10 41

gunnarhansen52@gmail.com
Marianne Kjerkegaard Kristensen

Marianne Kjerkegaard Kristensen

Valgt: Lille Dalbyvej 8, 8722 Hedensted

Bopæl: Sanatorievej, 87140 Stouby

75 89 70 65

40 27 71 55

mkjerkegaard@gmail.com
Thorkil Møller Nielsen

Thorkil Møller Nielsen

Kirkevej 16, 8723

Løsning

425016 77

thor8723@gmail.com
NYHEDSBREV
Modtag Nyhedsstrømmen - NRGi´s nyhedsbrev med nyheder og konkrete sparetips til dit energiforbrug.
Skriv navn
Skriv gyldig email
Påkrævet
Jeg giver hermed samtykke til, at NRGi Corporate A/S sender mig nyhedsbreve, og til dette formål indsamler og anvender mit navn og mail i overensstemmelse med NRGi's persondatapolitik. Jeg kan til enhver tid tilbagekalde mit samtykke i bunden af samtlige nyhedsbreve eller ved frameldingsformularen på hjemmesiden. Ved tilmelding accepterer jeg samtidig NRGi Corporate A/S' nyhedsbrevbetingelser.